Menu

mama i tymek kreatywni

jak ciekawie i kreatywnie spędzać czas z dzieckiem i jak budować dobre relacje

JAK W ŁATWY SPOSÓB URATOWAĆ NIEPASUJĄCĄ LAMPKĘ

kajtolo

20171104_105430

Kiedyś mój duży pokój tonął w pomarańczowych kolorach. W takich też była moja ulubiona lampka, którą kiedyś sama sobie przerobiłam, żeby pasowała do wnętrza. Po małym remoncie i zmianie kolorystyki lampka przestała pasować. Pokój utrzymany jest w kolorze kakao i brąz z kilkoma dosłownie dodatkami w kolorze fuksji. Szukałam w sklepach nowej, ale żadna mi nie podpasowała. A że stara lampka jest przeze mnie bardzo lubiana, pozostało przerobienie jej na pasującą do nowego pokoju. Znalazłam w spakowanych do oddania ubraniach bardzo niemodną spódnicę w kolorze kakaowym, idealnie pasującym do mojego pokoju.

 

Collage_20171103_12_23_57

 

Wycinamy prostokąt o długości podstawy klosza naszej lampki z marginesem ok. 2 cm, a na wysokość klosza również z marginesem nawet 4 cm. Owijamy klosz materiałem, zawijamy na dole materiał i przyszywamy. Potem na górze marszczymy nasz prostokąt i również przyszywamy.


20171103_144246

Podstawę lampki pomalowałam satynowym lakierem do paznokci w kolorze fuksji i lampka gotowa.

Tym samym można pokazać naszym dzieciom, że jeśli jakaś rzecz się znudziła lub jest stara, to nie oznacza, że od razu mamy ją wyrzucić do śmieci. Można niektóre rzeczy odnowić razem z dzieckiem, dodając im atrakcyjności albo dając nowe życie i oszczędzając przy tym pieniądze na zakup nowej. Warto też zachęcić dziecko, żeby samo wymyśliło pomysł, sposób na przerobienie jakiegoś starego znudzonego przedmiotu w nowy, ładny czy interesujący, rozwijając przy tym jego kreatywność. Zobaczycie jakie to jest dla dziecka ciekawe. A na dodatek praktyczne. Mamy też świetną okazję na rozmowę z dziećmi o recyclingu i ekologii.

 Collage_20171104_11_45_051

 20171104_115120

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Ania] *.dynamic.chello.pl

  Świetny pomysł .Wiele różnych przedmiotów można w podobny sposób uratować lub przerobić i zachować na dalsze lata.

 • karmy.com.pl

  Świetny pomysł! Można w ten sposób łatwo uratować sporo rzeczy, które z różnych przyczyn przestały nam pasować do wnętrza :)
  Ilu ja rzeczy się niepotrzebnie pozbyłam z tego powodu...

 • piszacamama

  Bardzo fajny i kreatywny pomysł!

© mama i tymek kreatywni
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci