Menu

mama i tymek kreatywni

jak ciekawie i kreatywnie spędzać czas z dzieckiem i jak budować dobre relacje

MAMĄ BYĆ!

kajtolo

To są te chwile, w których cały trud bycia Mamą idzie w niepamięć.

Ukochany ludzik biegnący z wielkim uśmiechem do mnie z niespodziankami własnoręcznie wykonanymi w dłoniach, w które włożył tyle pracy. Wręczone z tą dumą w oczach i z tą radością na buzi: Mamo robiłem to 5 dni! Cudownie być Mamą! Cudownie kochać i być kochaną przez małą istotę, którą kiedyś nosiłam w sobie pod sercem. No nie ma piękniejszego uczucia.

Zobaczcie co w tym roku dostałam na Dzień Matki. Czy można chcieć czegoś więcej?

Niespodzianki przygotowane tymi małymi rączkami, samodzielnie, bez niczyjej pomocy, z własnym pomysłem z wielkim wkładem starań, pracy i serca. Portret Mamy blondynki w różowej sukience z różową pomadką (ulubiony kolor Mamy). Butelka zdobiona techniką decoupage, oczywiście w moim ulubionym różowym kolorze z różową wstążką. Słoiczek wypełniony kamyczkami z Mamy ulubionymi tulipanami. Prawdziwe dzieła sztuki. Nie mogę się napatrzeć. Jestem pełna podziwu dla włożonej pracy i poświęconego czasu. Coś przecudownego!

 Collage_20170601_12_51_281

 

Prezenty dostałam w szkole przy okazji uroczystości Dnia Rodziny, czyli połączonego Dnia Mamy i Dnia Taty z występami, konkursami dla rodziców i dzieci. Ten widok przecudny: Maluchy stojące przed nami z milionem uczuć i emocji na twarzach: dumne, że nauczyły się układów, słów, przerażone jak zapomną słów, oddychające z ulgą, jak już sobie przypomną, szczęśliwe, że rodzice patrzą z dumą, śpiewające Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime, nie pytaj mnie dlaczego tak jest, Ty jesteś mą Mamą wspaniałą kochaną, jedyną na zawsze i kochasz mnie też. Łzy same cisną się do oczu. Kocham te chwile!

 

_20170601_130916

 

I czuje to każdy rodzic: duma, miłość, radość, szczęście, miłość rozsadza serce! To takie chwile sprawiają, że warto, że wszystko ma sens.

 

_20170601_131157

 

Powtarzam zawsze i wszędzie:

To zaszczyt być Mamą. Nie ma cudowniejszego uczucia, ważniejszej pracy, piękniejszego czasu.

Wszystkie przeżycia i uczucia towarzyszące są ważne: radość, duma, smutek, troska, zmartwienie, zdenerwowanie, szczęście, miłość, cierpliwość. Przytulanie, całowanie, śmiech, zabawa, wygłupy, stawanie na głowie, staranie się, praca w domu: śniadanie, obiad, kolacja, zakupy, pranie, prasowanie, wymyślanie planów, organizacja wszystkiego w czasie, pomaganie przy lekcjach, rozmowy, tłumaczenie życia, sytuacji, co jest czym, co jest dobre, a co złe, śpiewanie, czytanie, granie, wybieranie zestawu ciuchów na dziś, reagowanie na każde Mamo, odpowiedzi na każde pytanie, milion czynności, których nie jesteśmy chyba w stanie wymienić. Obserwowanie, jak maluszek bezradny leżący przeradza się w raczkującego, chodzącego, mówiącego, biegającego samodzielnego człowieczka, samodzielnie myślącego, podejmującego decyzje, wybory. Wszystko piękne i ważne. Delektuję się tym i pragnę zatrzymać lub chociaż zwolnić czas. Niech to wszystko trwa.

 

_20170601_131521

 

Dziękuję, że mogę być Mamą. Reszta nie ma znaczenia. Kocham Cię Tymciu!

 

18838362_1541316082579362_742931557_o

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [ania] *.dynamic.mm.pl

  Mamą być to najpiękniejsze uczucie na świecie! Bardzo ładne pracochłonne niespodzianki, a taki występ w szkole to piękne przeżycie. Mamie pewnie serce rośnie :-)

 • Gość *.dynamic.mm.pl

  To najtrudniejsza, ale i najpiękniejsza rola. A takie chwile to podziękowanie za wszystkie starania.

 • Gość: [czerwona kokarda] *.centertel.pl

  Najpiękniejsza forma prezentu ! <3

 • adriannakowalczykk

  Taka jest dziecięca kraina uwielbiam takie prezenty od moich maluchów są słodkie :)

 • piszacamama

  No pewnie!

© mama i tymek kreatywni
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci